Wizyta zagranicznych gości w SLO

         W dniach od 17 do 22 września 2012r. w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Stalowej Woli przebywali studenci  z Wietnamu,  Mołdawii i Egiptu. Celem projektu było zapoznanie z historią i tradycją Wietnamu, Egiptu i Mołdawii. Studenci przygotowali specjalne prezentacje na temat swoich krajów w języku angielskim. Młodzież Społecznego Liceum przez cały tydzień mogła z nimi konwersować w języku angielskim oraz poznawać obyczaje krajów z których przybyli goście. Na uczniach Społecznego LO duże wrażenie zrobiła prezentacja Emily Phan  pochodzącej z Wietnamu ponieważ ubrana była w narodowy strój i w niezwykle interesujący sposób opowiadała o kulturze swojego państwa.

 

 

 

 

 

 

 

Fot.1 Emily, Ana i Hesham z uczniami Społecznego LO na rynku w Sandomierzu

     Dla gości zostały przygotowane specjalne atrakcje min. zwiedzanie Sandomierza, Krakowa, Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli oraz ognisko integracyjne w stadninie koni w Jastkowicach. Zagraniczni studenci wzięli również udział w wykładzie i ćwiczeniach laboratoryjnych na temat roli bakterii w życiu człowieka. Wykład odbył się w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Emily, Annie i Haszamowi bardzo smakowała polska kuchnia, zwłaszcza ruskie pierogi, barszcz czerwony z uszkami oraz szarlotka.

Studenci przebywali w naszym kraju pierwszy raz i stwierdzili, że Polacy są niezwykle gościnni i przyjaźni  dlatego też chcą odwiedzić Polskę również w przyszłym roku.  W Społecznym LO w Stalowej Woli gościli :

 

 

 

 

 

 

 

Fot.2 Emily i Hesham z końmi z zajazdu „Zacisze” w Jastkowicach.


1. Emily Phan z Wietnamu 
2. Ana Ghirba z Mołdawii
3. Hesham EL Shamashergy z Egiptu.


Fot.3 Emily i Hesham w trakcie zabaw na placu Społecznego LO. 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.........